
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X6S |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 4400
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06412
Ext.Price$0.06412
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06412 | $0.06412 |
| 10 | $0.03206 | $0.32060 |
| 50 | $0.02920 | $1.46000 |
| 100 | $0.02659 | $2.65900 |
| 500 | $0.02422 | $12.11000 |
| 1000 | $0.02206 | $22.06000 |
| 3000 | $0.02009 | $60.27000 |
| 5000 | $0.01830 | $91.50000 |
| 10000 | $0.01666 | $166.60000 |
